12 psychologicznych trików które powinieneś znać

human-1219543_1280
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Poniższe triki psychologiczne sprawią, że twoje życie stanie się łatwiejsze oraz zdecydowanie lepiej będziesz sobie radził w stresujących sytuacjach. Warto się z nimi zapoznać.

1.  W stresującej sytuacji lub gdy czujesz się zagrożony żuj gumę lub jedz coś. W ten sposób oszukasz swój mózg, który pomyśli że nie może być w niebezpieczeństwie skoro właśnie je.

 1. Jeśli ktoś jest zły na ciebie, a ty pozostajesz opanowany, osoba ta wpadnie w jeszcze większą złość, ale za to będzie się tego wstydzić później.

 2. Jeśli zadasz komuś pytanie i ta osoba udzieli ci nie pełnej odpowiedzi, utrzymaj kontakt wzrokowy i zachowaj ciszę. Osoba odpowiadająca pomyśli, że udzielona przez nią odpowiedź nie jest wystarczająco dobra i będzie dalej mówić.

 3. Wyrażanie swoich emocji jest jednym ze sposobów ich wywoływania. Jeśli chcesz czuć się szczęśliwy, uśmiechaj się tak szeroko jak to tylko możliwe.

 4. Nie mów i nie pisz „myślę, że” lub „wierzę, że”. To i tak są domniemania i brzmią jakby brakował ci pewności siebie.

 5. Przed rozmową kwalifikacyjną, wyobraź sobie, że twój przyszły szef lub osoba prowadząca spotkanie jest twoim starym kumplem. To ty jesteś odpowiedzialny za sposób w jaki postrzegasz daną sytuację.

 6. Jeśli będziesz bardzo zadowolony i podekscytowany widząc jakąś osobę, następnym razem gdy ją spotkasz , będzie ona zdecydowanie bardziej podekscytowana spotkaniem z tobą. (Psy robią to cały czas i całkiem nieźle im wychodzi).

 7. Ludzie z reguły zgadzają się na mniejszą przysługę jeśli wcześniej nam odmówili.

 8. Większość fizycznych efektów stresującej sytuacji jest identycznych jak w przypadku uczucia radości (ciężki oddech, szybkie bicie serca). Jeśli uda ci się zmienić sposób postrzegania sytuacji zagrożenia jako powiedzmy wyzwania, twój stres zamieni się w świetny nastrój.

 9. Większość osób nie potrafi rozróżnić błyskotliwości od pewności siebie. Jeśli wyglądasz jakbyś widział co robisz, ludzie będą zbierać się wokół ciebie.

 10. Jeśli idziesz na pierwszą randkę, pójdźcie w jakieś ekscytujące miejsce. Ta osoba będzie cię potem łączyć z emocjami, których tam doświadczy.

 11. Staraj się dostrzec kolor oczu twojego rozmówcy, ludzie będą cię nieco bardziej lubić jeśli utrzymasz z nim kontakt wzrokowy.

 

Jakub Jodlowski
Follow me

Jakub Jodlowski

Porwał mnie świat biznesu i ekonomia behawioralna. Kieruję się w życiu filozofią sceptycznego empiryzmu. Staram się podważyć moje teorie, zamiast szukać ich potwierdzenia. Wkurza mnie ignorancja oraz przerost formy nad treścią. Na wiele rzeczy nie mam wpływu ale mogę zrobić wystarczająco dużo żeby nie być frajerem. Próbuję poznać świat i czerpać z niego pełnymi garściami.
Jakub Jodlowski
Follow me

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *