20 złych nawyków

Dziewczyna paląca papierosa
Złe nawyki
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

W moim ostatnim poście pisałem o dobrych nawykach i o ich wpływie na naszą codzienność. Istnieje również ciemna strona mocy czyli złe nawyki. Pewnie nikogo nie zdziwi, że trzymanie się złych nawyków przychodzi nam bardzo łatwo, a oduczyć się ich jest bardzo ciężko. Szkoda, że nie może być odwrotnie no ale może wtedy byłoby zbyt łatwo i nie można by czerpać tyle przyjemności z dobrych nawyków.

Co za tym stoi? Dlaczego tak ciężko jest wyzbyć się złych przyzwyczajeń? Odpowiedź jest bardzo prosta, otóż złe przyzwyczajenia dają nam chwilową lecz natychmiastową przyjemność, natomiast żeby dobre nawyki przyniosły efekt trzeba troszkę poczekać no i oczywiście kosztuje to sporo wysiłku. Skala jest nieporównywalna biorąc najprostszy przykład z brzegu – palenie papierosów. Każdy palacz wie jakie są negatywne skutki palenia pomimo to i tak pali dla tej chwilowej przyjemności jaką daje mu papieros , gdy jednak postanowi zerwać z nałogiem, co wcale nie przychodzi łatwo i wymaga sporo wysiłku i dyscypliny – odczuwa olbrzymią satysfakcję z osiągniętego celu, co przekłada się na jego samopoczucie, nie wspominając już o zdrowiu i kondycji. Zadanie jest o tyle trudne, że dyscyplinę trzeba już utrzymać do końca życia bo bardzo łatwo jest wrócić do złych przyzwyczajeń.

Poniższa grafika przedstawia 20 nawyków, których należy się wystrzegać, aby życie było lżejsze pełne pasji i spełnienia.

Untitled Infographic

 

 

Jakub Jodlowski
Follow me

Jakub Jodlowski

Porwał mnie świat biznesu i ekonomia behawioralna. Kieruję się w życiu filozofią sceptycznego empiryzmu. Staram się podważyć moje teorie, zamiast szukać ich potwierdzenia. Wkurza mnie ignorancja oraz przerost formy nad treścią. Na wiele rzeczy nie mam wpływu ale mogę zrobić wystarczająco dużo żeby nie być frajerem. Próbuję poznać świat i czerpać z niego pełnymi garściami.
Jakub Jodlowski
Follow me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *