5 prostych ćwiczeń które poprawię sprawność twojego mózgu

brain-544412_1280
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Dzisiaj kilka ciekawych ćwiczeń dla Twojego mózgu. On też potrzebuje treningu. Regularne ćwiczenia mózgu stymulują powstawanie nowych połączeń pomiędzy neuronami w różnych częściach mózgu. Ćwiczenia te mogą wydać się dziwne ale warto spróbować.

Myj zęby drugą ręką

Naukowcy dowiedli, że używanie niedominującej części mózgu (czego wymaga to ćwiczenie) skutkuje szybkim i znaczącym wzrostem kory mózgowej.

Jak to zrobić: po prostu szczotkuj zęby nie tą ręką co zwykle – i nie zapomnij użyć drugiej ręki również do nałożenia pasty.

 

Zmieniaj swoje poranne rutyny

Jest dowiedzione naukowo, że zmienianie codziennych czynności wykonywanych rano zwiększa gęstość kory mózgowej i poprawia aktywność mózgu.

Jak to zrobić: ubierz się po śniadaniu, idź na spacer z psem inną drogą, zmień kanał, który codziennie rano oglądasz.

 

Otwórz okno w samochodzie

Hipokamp to region w mózgu, który odpowiada za pamięć. Twoje wspomnienia będą bardziej wyraźne jeśli będą łączyły się z zapachami, dźwiękami, widokami.

Jak to zrobić: Staraj się rozpoznać nowe zapach i dźwięki, które docierają do ciebie przez otwarte okno.

 

Komunikuj się więcej w ciągu dnia

Naukowcy nie raz dowiedli, że brak komunikacji negatywnie wpływa na zdolności poznawcze.

Jak to zrobić: Jeśli chcę ci się pić to zamiast korzystać z automatu do napojów, idź do sklepu i zamień kilka słów ze ekspedientką. To samo dotyczy się pustego baku, jedź na stację na której zostaniesz przez kogoś obsłużony.

 

Czytaj na różne sposoby

Aktywujemy różne obszary naszego mózgu kiedy czytamy lub słuchamy innych; czytanie na głos lub czytanie po cichu również robi różnicę.

Jak to zrobić: czytaj na głos swojemu partnerowi, następnie zamieńcie się rolami. Może i skończenie książki zajmie dużo czasu ale przynajmniej spędzicie ten czas razem.

 

Jakub Jodlowski
Follow me

Jakub Jodlowski

Porwał mnie świat biznesu i ekonomia behawioralna. Kieruję się w życiu filozofią sceptycznego empiryzmu. Staram się podważyć moje teorie, zamiast szukać ich potwierdzenia. Wkurza mnie ignorancja oraz przerost formy nad treścią. Na wiele rzeczy nie mam wpływu ale mogę zrobić wystarczająco dużo żeby nie być frajerem. Próbuję poznać świat i czerpać z niego pełnymi garściami.
Jakub Jodlowski
Follow me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *