5 prostych nawyków na drodze do sukcesu

Grafika przedstawia napis sukces na żółtym tle
Sukces
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Jakiś czas temu postanowiłem zmienić swoje dotychczasowe nawyki i spróbować żyć inaczej, żyć w ten, według wielu uważany, właściwy sposób. Dzisiaj nie wyobrażam sobie jak mogłem wcześniej funkcjonować inaczej. Może wynika to z mojej krytycznej osobowości, a może z sytuacji która zmusiła mnie do wzięcia życia w swoje ręce w każdym razie opłaciło się, a korzyści płynące z tych kilku prostych zasad, które wprowadziłem odczuwam do dziś i do teraz czerpie z nich korzyści i nie zamierzam przestawać. Oto tych kilka prostych nawyków, które polecam wszystkim wprowadzić do swojego życia.

1. Wstawaj wcześniej rano

Pewnie słyszeliście to już milion razy! Ale o co chodzi tak naprawdę? Według mnie ten nawyk powinien być mądrze wykorzystany, żadna sztuka wstać rano i oglądać TV lub gapić się w ścianę. Dla mnie jest to najważniejsza pora dnia, która kształtuje jego pozostałą część. Staram się wtedy zjeść w spokoju śniadanie, przygotować się na nadchodzące wyzwania , zaplanować wszystkie czynności, wyciszyć się oraz nastawić pozytywnie. W głównej mierze poświęcam ten czas,również na czytanie ale o tym w następnym punkcie.

2. Czytaj codziennie przynajmniej 20 stron

Idealnym momentem w ciągu dnia w którym możemy znaleźć chwilę dla siebie, jest właśnie poranek. Oprócz tego, że trzeba zjeść i wykąpać się, jest to idealna chwila żeby poświęcić ją na swój rozwój. Wystarczy 20 stron dziennie, żeby przeczytać dwie (trzystu stronicowe) książki miesięcznie. Co daje 24 książki rocznie! Biorąc pod uwagę fakt, że statystyczny Polak czyta niewiele, będziecie już sporo ponad średnią, a to tylko 20 stron.

3. Ćwicz 

I nie chodzi mi o zasuwanie na siłowni i wypruwanie sobie żył. Ten  punkt każdy powinien potraktować indywidualnie i dostosować go do swoich potrzeb oraz oczekiwań. Jak powszechnie wiadomo sport to zdrowie – każda forma aktywności fizycznej będzie idealna. Nie chcę się tu rozpisywać nad korzyściami, naprawdę wystarcza krótka 15 minutowa sesja ćwiczeń codziennie rano aby wasz dzień był lepszy.

4. Okazuj wdzięczność

Dla niektórych zabrzmi to co najmniej jak rada rodem z książki „Sekret” ale nie do końca o to tu chodzi. Okazywanie wdzięczności innym ludziom oraz pozytywne nastawienie (a nie ocenianie z góry) wywołuje reakcje hormonalne w naszym mózgu, które poprawiają nasze samopoczucie oraz podnoszą pewność siebie, a to z kolei ułatwia nam kontakt oraz poznawanie nowych ludzi. Okazywanie wdzięczności sprawia, że zacieśniamy relację z ludźmi na których nam zależy. Pamiętajmy, aby okazywać wdzięczność również sobie za to gdzie się obecnie znajdujemy oraz za wszystkie dobre zdarzenia, które nas spotkały.

5. Przygotowuj plan dnia

Te kilka minut każdego wieczoru pozwoli wam przejść kolejny dzień bez ciągłego zastanawiania się co jeszcze miałem zrobić. Poprawi to waszą efektywność, a co za tym idzie pewnie uda wam się znaleźć więcej czasu na przyjemności bądź spędzenie czasu z rodziną. Pamiętajcie dobry plan dnia potrafi zaoszczędzić czas i pieniądze, a wystarczy kawałek kartki i długopis.

Jakub Jodlowski
Follow me

Jakub Jodlowski

Porwał mnie świat biznesu i ekonomia behawioralna. Kieruję się w życiu filozofią sceptycznego empiryzmu. Staram się podważyć moje teorie, zamiast szukać ich potwierdzenia. Wkurza mnie ignorancja oraz przerost formy nad treścią. Na wiele rzeczy nie mam wpływu ale mogę zrobić wystarczająco dużo żeby nie być frajerem. Próbuję poznać świat i czerpać z niego pełnymi garściami.
Jakub Jodlowski
Follow me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *