5 prostych sposobów na zwiększenie produktywności w ciągu dnia

zdjecie
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Będziesz budził się codziennie rano z determinacją jeśli będziesz się kładł z satysfakcją ~George Lorimer

Faktem jest, iż po przebudzeniu jesteśmy najbardziej produktywni, a więc warto to wykorzystać i zacząć dzień czując się szczęśliwym. Ważnym jest aby każdego wieczoru planować następny dzień od momentu przebudzenia.

Failing to plan is planning to fail!

5 prostych sposobów na zwiększenie produktywności pozwoli Ci być zorganizowanym, produktywnym i gotowym do zmierzenia się z resztą dnia.

1. Pij letnią wodę z cytryną i miodem

Sam osobiście do pewnego czasu zaczynałem dzień od mocnej kawusi natomiast korzystniejszym dla zdrowia jest letnia woda z cytryną i miodem do czego ja się stosuję.

Właściwości:

  • Przyśpiesza odchudzanie

Picie tego napoju na pusty żołądek w naturalny sposób oczyszcza nasz organizm z szkodliwych toksyn. Zawarte pektyny w soku z cytryny hamują nasze łaknienie dzięki czemu dłużej czujesz się najedzony i nie masz ochoty na podjadanie.

  • Poprawia trawienie

Dzięki stymulacji produkcji żółci w organizmie następuje poprawa funkcjonowania wątroby. Miód zawarty w napoju dzięki swoim właściwością antybakteryjnym skutecznie zwalcza infekcje.

  • Zastrzyk energii

Nie wszyscy z łatwością wstajemy wcześnie rano, dlatego też w szczególności polecam napój śpiochom. Szklanka wystarczy by błyskawicznie rozbudzić się i mieć energię na cały dzień. Aromat z cytryny skutecznie poprawia nastrój!

2. Poranne ćwiczenia

Wystarczy wstać 30 min. wcześniej, nie musisz wstawać w środku nocy a więc nie mów ‘’to nie dla mnie’’. Poranne ćwiczenia nie tylko mają wpływ na zdrowe ciało, ale również na świeży umysł.

3. Jedz wartościowe śniadanie

Zważaj na najważniejszy posiłek dnia ponieważ najważniejszym jest aby dostarczyć trochę białka i błonnika które pomogą nam dobrze rozpocząć dzień.

Np. owsianka na mleku albo jogurt naturalny z dodatkiem świeżych owoców.

4. Planuj wieczorem kolejny dzień

Jeżeli chcesz zwiększyć swoją produktywność w ciągu dnia to wskazanym jest abyś każdego wieczoru poświęcił kilka minut na ustalenie minimum sześciu priorytetów które zamierzasz zrealizować, oczywiście możesz ustalić więcej ale staraj zająć się najważniejszymi sprawami na pierwszym miejscu , kiedy umysł nie jest zaprzątnięty innymi sprawami.

5. Ogranicz social media

Jeżeli portale społecznościowe nie są Twoim narzędziem w pracy to warto zrobić sobie przerwę chociażby w godzinach pracy tak abyś mógł w pełni skupienia realizować swój plan dnia.                       Ograniczenie aktywności może przynieść zaskakujące rezultaty!

#NieMówieJakMaszŻyć

#ŻyjPoSwojemu

#Power4Mind

 

 

Marcin Domański

Marcin Domański

Abslowent BA Interniational Business and Mandarin z doświadczeniem w zarządzaniu oraz prowadzeniu biznesu między innymi na rynku Angielskim, Chińskim, wciąż dążę do udoskonalenia swoich umiejętności poprzez ciągła naukę, wyznaczaniem coraz to ‘’ambitniejszych’’ celów a to wszystko dzięki samozaparciu oraz samodyscyplinie.
Dzięki POWER4MIND mogę rozwijać swoje horyzonty a co najważniejsze to podzielić się tym i pomóc Wam przebrnąć przez życie w łatwiejszy sposób ( nie na skróty).
Moim codziennym motto, którym się kieruje jest:
Umrzesz na 100% więc żyj na 100%!
Marcin Domański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *