5 sposobów aby zapomnieć o przeszłości i ruszyć do przodu

steps-1055849-1920x1440
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Mówią, że ważnym jest, aby pamiętać o przeszłości, aby mieć pogląd na to, jak twoje życie się potoczyło. Dla mnie historia jest historią i to, co zrobiłeś w przeszłości nie powinno mieć wpływu na twoją przyszłość. Mówię tu w szczególności o momentach, z których niekoniecznie jesteś dumny, o zawodach miłosnych, wszelkich niepowodzeniach. To wszystko jest częścią historii naszego życia, o której należy zapomnieć, jeżeli chcemy ruszyć do przodu!

Zmień swój sposób myślenia

Jeżeli twój umysł skupia się na negatywach z przeszłości, to twoje życie będzie podążać w tym kierunku na własne życzenie. Życie sterowane jest poprzez twoje dominujące myśli, czym nakarmisz swój umysł – takie emocje będą ci towarzyszyć. Zamiast skupiać się i myśleć o negatywnych zdarzeniach z przeszłości, złamanym sercu, utracie czegoś cennego, zacznij przetwarzać je na pozytywne myśli takie, jak np.: moja historia jest niczym innym jak historią, nic nie stanie na mojej drodze do sukcesu, nie pozwolę aby przeszłość mnie zniewoliła.

Wstając codziennie rano, myśląc i powtarzając sobie to wszystko głośno – tak się stanie, zanim się zorientujesz, nikt nie będzie w stanie wykorzystać twojej przeszłości przeciwko tobie. I CAN! I WILL! I DO! Wykrzycz to! Na mnie działa tak, że aż ciarki przechodzą.

Odetnij się od niektórych „znajomych”

Bywają osoby w naszym życiu, które utrudniają nam pójście do przodu, wyrwanie, wybicie się. Jeżeli czujesz, że ktoś cię spowalnia w dążeniu do twojego celu po prostu odbij, „usuń przeszkodę” tak, abyś mógł skupiać się z pozytywnym nastawieniem.

Nie trzymaj się tych, którzy zawsze przypominają ci o przeszłości i błędach, które popełniłeś. Wycisz się i skup na swojej misji, może trochę w samotności, ale jest to cena, którą warto zapłacić aby być tam, gdzie chcesz być.

Ustal swoje cele

Jednym ze sposobów na zpomnienie o sprawach z przeszłości jest ustalenie sobie celów na przyszłość. Ha, niby to takie proste i oczywiste, a jednak o tym zapominamy. Warto przeczytać o tym jak osiągnąć cele we wcześniejszym artykule: http://power4mind.pl/efektywne-cele/

Naucz się wybaczać

Wybaczanie przychodzi nam ciężko, ale jego brak wyczerpuje nas emocjonalnie. Trzymanie urazy do kogoś jest jak jedzenie trucizny w oczekiwaniu, że ktoś inny umrze. Wszyscy tak robimy myśląc, że robimy sobie przysługę, ale prawda jest taka, że to nas niszczy. Jedynym sposobem, aby zapomnieć, jest wybaczyć temu, kto cię skrzywdził, złamał serce. Zdobądź się na odwagę, popatrz mu prosto w oczy i powiedz „wybaczam ci”. Wymień ducha nienawiści na ducha miłości.

Nie probój imponować innym

Czy kiedykolwiek czułeś, że nikt cię nie rozumie? Jeżeli odpowiedź brzmi tak, to dlatego, że oni nie widzą tego, co ty. Nie jesteś winien nikomu wytłumaczenia dlaczego właśnie tak postepujesz, nie szukaj aprobaty u innych i uwteirdzenia siebie w przekonaniu, że dobrze robisz. Niemożliwym jest uszczęśliwienie wszystkich. Próba uszczęśliwiania wszystkich doprowadzi cię do frustracji. Żyj swoim życiem.

Marcin Domański

Marcin Domański

Abslowent BA Interniational Business and Mandarin z doświadczeniem w zarządzaniu oraz prowadzeniu biznesu między innymi na rynku Angielskim, Chińskim, wciąż dążę do udoskonalenia swoich umiejętności poprzez ciągła naukę, wyznaczaniem coraz to ‘’ambitniejszych’’ celów a to wszystko dzięki samozaparciu oraz samodyscyplinie.
Dzięki POWER4MIND mogę rozwijać swoje horyzonty a co najważniejsze to podzielić się tym i pomóc Wam przebrnąć przez życie w łatwiejszy sposób ( nie na skróty).
Moim codziennym motto, którym się kieruje jest:
Umrzesz na 100% więc żyj na 100%!
Marcin Domański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *