5 sposobów na zmianę swojego życia jeśli jesteś w miejscu w którym nie chcesz być

Tabliczka "sukces" na drzewie
Sukces
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Życie jest krótkie. Niektórzy umierają w wieku 25 lat, ale nie są pogrzebani dopóki nie dożyją 75. Jeśli patrząc codziennie w lustro, nie widzisz szczęśliwego człowieka, to jeszcze nie jest za późno na zmiany.

Poniżej znajdziesz 5 sposobów na zmianę swojego życia:

Sprecyzuj swoje cele

Po pierwsze i najważniejsze, musisz dokładnie wiedzieć gdzie obecnie jesteś i gdzie chcesz się znaleźć. Nieudane planowanie to planowanie porażki. Jeśli już jest dla ciebie jasne dokąd zmierzasz, to spisz to cele na kartce. Zostało powiedziana, że ludzie którzy spisują swoje cele na kartce o 60% częściej odnoszą sukces, niż ludzie którzy tego nie robią. Ponad to, dobrą radą jest również stworzenie listy rzeczy których robić nie wolno.

Pierwszym krokiem jest odwrócenie sytuacji i zaakceptowanie i rozpoznanie tego co poszło nie tak. Zapisz wszystkie rzeczy, których robić nie powinieneś. To z pewnością, pomoże ci bardziej niż lista rzeczy do zrobienia.

Uwierz w siebie

Uwierzenie w siebie i we własne siły jest kluczem do stawania się lepszym. Jeśli chcesz zmienić swoje życie, naucz się jak stawać się lepszym. Jeśli nie wierzysz w siebie i nie lubisz się, to nie ważne jak dobre masz pomysły i jakie okazję cię w życiu spotkają, nie wykorzystasz ich. Wiara w siebie wzbudza determinację, która sprawia że dana sytuacja zaczyna pracować dla ciebie, a nie występujesz w roli ofiary.

Wiara we własne możliwości to parcie da przód i zaufanie, że uda ci się rozwiązać wszelkie problemy, które napotkasz na swojej drodze. Nie poddawaj się, bo z pewnością będą chwilę kiedy będziesz chciał zrezygnować, wystarczy się nie poddawać i brnąć na przód wiedząc, że ludzie sukcesu również popełniali błędy.

Nie pozwól aby problemy cię zatrzymały

Wiele razy, największe życiowe porażki prowadziły do największych przełomów. Jeśli działasz w biznesie, porażki i komplikacje są nieuniknione. Jednakże nie powinieneś pozwolić tym problemom, zabić swoich marzeń lub sprawić abyś się poddał.

Znajdź to co dobre. Jednym ze sposobów zrobienia tego jest prowadzenie dziennika wdzięczności. Miejsca gdzie będziesz zapisywał wszystkie swoje codzienne zwycięstwa. Daje to poczucie radości i przypomina o niektórych niezwykłych rzeczach, które ukończyłeś w przeszłości. Nawyk okazywania wdzięczności pozwoli ci zobaczyć, że możesz naprawdę dużo i pozwoli dzięki twoim małym zwycięstwom, iść dalej po te duże.

Bądź świadomy

Bycie świadomym wymaga postrzegania swoich myśli, emocji i uczuć tu i teraz. Co ważniejsze, musisz je zaakceptować, uwierzyć że nie ma złej czy dobrej drogi myślenia, czy czucia w tym konkretnym momencie. Musisz być obecny tu i teraz, nie myśleć o przeszłości i nie zamartwiać się przyszłością.

Jak bycie świadomym pomoże cie w zmianie kierunku twojego życia? Pomoże podnieść ilość pozytywnych emocji , które są powiązane ze zdolnością zdrowienia. Ponad to, uczysz się szybciej, masz lepszą pamięć i stajesz się bardziej empatyczny. Stajesz się zdolny do trzymania rozpraszaczy twojej uwagi na wodzy. Bycie świadomym sprawi, że będziesz potrafił mieć bliższe i bardziej intymne związki z innymi ludźmi. Jest to ważny element twojej podróży do lepszego życia.

 Nagradzaj się

Nagradzanie się nawet po osiągnięciu jednego małego celu utrzymuje twoją motywację, zapobiega wypaleniom. Pamiętaj nagroda musi być proporcjonalna do celu, który osiągnąłeś.

 

Jak widzisz nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje życie na lepsze. Jedyne czego potrzebujesz to CHĘĆ. Jak już będziesz na swojej drodze zmian, bądź świadom, że wszystko wymaga czasu. Pamiętaj zmiana na lepsze jest podróżą, a nie celem. Dlatego zawsze brnij do przodu i nigdy się nie poddawaj.

Jakub Jodlowski
Follow me

Jakub Jodlowski

Porwał mnie świat biznesu i ekonomia behawioralna. Kieruję się w życiu filozofią sceptycznego empiryzmu. Staram się podważyć moje teorie, zamiast szukać ich potwierdzenia. Wkurza mnie ignorancja oraz przerost formy nad treścią. Na wiele rzeczy nie mam wpływu ale mogę zrobić wystarczająco dużo żeby nie być frajerem. Próbuję poznać świat i czerpać z niego pełnymi garściami.
Jakub Jodlowski
Follow me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *