6 zaskakujących korzyści z picia kawy o których nie miałeś pojęcia

Ziarna kawy rozsypane na stole i dwa kubki kawy, które razem tworzą kształt sowy
Korzyści z picia kawy
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Często spotykam się z krytyką na temat spożywania przeze mnie dużej ilości kawy w ciągu dnia, czy 6 kubków kawy dziennie to dużo? Jestem kawoszem, dlatego hejterom proponuję przeczytać ten post poparty faktami.

Największym światowym producentem kawy jest Brazylia natomiast ku mojemu ogromnego zaskoczeniu to nie Brazylijczycy i nawet nie Italiano są największymi konsumentami tego trunku. W rankingu litrów wypijanej rocznie kawy przypadającej na mieszkańca przeprowadzonego przez euromonitor international wynika, iż to Finom przypada pierwsze miejsce! Statystyki dowodzą, iż przeciętny obywatel Finlandii wypija rocznie 608 litrów, co daje nam około 6-7 kubków kawy dziennie. Przyczyną takich wyników są długie zimy, które wręcz zmuszają mieszkańców do picia pobudzającego napoju. W Polsce natomiast statystyczny Polak wypija 107 litrów, co daje nam 1-2 kaw dziennie.

Jakie zatem korzyści niesie za sobą picie kawy? Poniżej lista sześciu korzyści picia kawy:

1. Może zmniejszyć ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego.

Pierwsza myśl, która może Ci się nasunąć to, że kawa szkodzi Twojemu sercu ponieważ zawarta kofeina powoduje przyśpieszone bicie, otóż prawdą jest iż, picie 3-5 kaw zmniejszy ryzyko chorób serca.

2. Wspomaga Twój umysł

Kawa jako środek pobudzający pozwala na większą niż zwykle produkcję dopaminy i adrenaliny, co ma wiele pozytywnych efektów takich jak poprawa koncentracji oraz czas reakcji. Pamiętasz okres studiów? Jeżeli kawa miałaby negatywny wpływ  i nie była dopalaczem, to czy wypiłbyś  jej hektolitry?

3. Pomaga w odchudzaniu.

Kawa, może pomóc Ci w utracie zbędnych kilogramów, ponieważ wpływa na metabolizm przez podwyższenie insuliny we krwi, co stymuluje odkładanie tkanki tłuszczowej.

4. Zmniejsza ryzyko zachorowań na Alzheimera i Parkinsona. 

Zostało udowodnione, iż częste picie kawy wzmacnia Twój umysł przed ryzykiem choroby Parkinsona i Alzheimera. Jeżeli zastanawiasz się dlaczego Twoja babcia wciąż jest taka kumata to zapytaj się jej czy jest kawoszem 😛

5. Zwalcza depresję.

Porcja antyoksydantów dostarczanych do organizmu ma wpływ na zmniejszenie ryzyka wystąpienia depresji nawet o 20%.

6. Sprawia, iż poranki stają się lepsze.

A więc nic dodać nic ująć. Dzień bez kawy to dzień stracony.

DEPRESSO stan, jakiego doznajesz, gdy rano wychodzisz bez kawy!

#NieMówieJakMaszŻyć

#ŻyjPoSwojemu

#Power4Mind

 

Marcin Domański

Marcin Domański

Abslowent BA Interniational Business and Mandarin z doświadczeniem w zarządzaniu oraz prowadzeniu biznesu między innymi na rynku Angielskim, Chińskim, wciąż dążę do udoskonalenia swoich umiejętności poprzez ciągła naukę, wyznaczaniem coraz to ‘’ambitniejszych’’ celów a to wszystko dzięki samozaparciu oraz samodyscyplinie.
Dzięki POWER4MIND mogę rozwijać swoje horyzonty a co najważniejsze to podzielić się tym i pomóc Wam przebrnąć przez życie w łatwiejszy sposób ( nie na skróty).
Moim codziennym motto, którym się kieruje jest:
Umrzesz na 100% więc żyj na 100%!
Marcin Domański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *