8 cech ludzi pewnych siebie które, musisz znać.

8 cech ludzi pewnych siebie ktore musisz znać_mini
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Jak reagujesz na negatywne informacje? Czy reagujesz jak osoba pewna siebie?

Wyobraź sobie, że ciężko pracujesz a jakiś dupek z niewyparzoną gębą postanawia Ci uprzykrzyć i zrujnować twój dzień mówiąc to i owo…

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której nieświadomie padamy ofiarą negatywnych jednostek.

Ludzie pewni siebie w sposób konstruktywny radzą sobie w takich momentach.

 

8 cech ludzi pewnych siebie, które musisz znać:

1) BROŃ SWOICH RACJI

Jeżeli ktoś oskarża cię o coś, czego nie zrobiłeś to staw mu czoła i wyraz swoją opinię z całą pewnością siebie zachowując przy tym spokój. Opanowanie w takich sytuacjach w większości przypadków wyprowadza z równowagi naszego oponenta zmuszając go do wycofania się.

Pewni siebie ludzie nie dają się zastraszyć i bronią swoich racji, jeżeli zostali omylnie oskarżeni. Ważnym jest, aby w sposób dyplomatyczny przedstawić jasno swoje stanowisko.

Pewni siebie ludzie nigdy nie chowają głowy w piasek i nie dają się zdominować jednocześnie tracąc kontrolę nad sytuacją.

Pewni siebie ludzie mają odwagę przyznać się do błędu.

2) WYKORZYSTUJ KAŻDĄ SZANSĘ

Wykorzystaj szansę, nawet jeżeli stracisz pracę. To być może jest to moment, aby np. otworzyć własną firmę. Pewni siebie ludzie widzą pozytywne strony w sytuacjach wyglądających na pozór kryzysowo, nie pozwalając, aby szansa przeszła im koło nosa. Chwytaj życie i szanse nie patrząc wstecz.

3) DZIAŁAJ

Podnieś słuchawkę, realizuj założone cele, bo to TY jesteś panem swojego losu. Czy kiedykolwiek spotkałeś osobę, która szuka wymówki zamiast podjąć działanie? Tacy ludzie ociągają się, wahają nie podejmując żadnych decyzji a tym samym działań.

Pewne siebie osoby nie boją się podejmować decyzji ani nie boją się konsekwencji swoich działań, biorą pełną odpowiedzialność, planują, organizują i tak realizują swoje założenia w przeciwieństwie do ludzi niepewnych i niezdecydowanych.

 

4) POZOSTAŃ OPTYMISTĄ

Czy dla ciebie szklanka jest do połowy pusta, czy do połowy pełna? Z każdej sytuacji trzeba wyciągać pozytywne strony bez względu na to, co ci się przydarzyło. Pamiętaj, nic nie dzieje się bez przyczyny. Pozytywni ludzie zawsze widzą szklankę do połowy pełną.

5) ZACHOWUJ SPOKÓJ

Wygospodaruj czas dla siebie i pozwól sobie na refleksje podczas czynności, które ci to umożliwiają- spacer, kąpiel, relaksująca muzyka.

Pewna siebie osoba nie tylko potrafi zachować spokój w momencie wystąpienia komplikacji, ale także pozostaje niewzruszona na rezultaty. W takich chwilach jest w stanie zachować spokój nie martwiąc się o teraźniejszość czy też przyszłość.

6) TRAKTUJ KAŻDĄ OPINIĘ OBIEKTYWNIE

Dziękuj tym, którzy cię wspierają w trudnych chwilach a reszcie podziękuj za współpracę. Pewna siebie osoba nie ulega wpływom negatywnych ludzi i jeżeli faktycznie popełniła błąd to ma odwagę przyznać się, przeprosić a co więcej podziękować.

7) SKUP SIĘ NA TYM CO WAŻNE

Ustal sobie  jeden główny cel i kilka krótkoterminowych. Po realizacji każdego z nich odhacz go- zapewniam cię ze twoja pewność siebie nabierze innego znaczenia. Pewni siebie ludzie mają jasną wizję i wiedzą co leży w zasięgu ich realnych możliwości nie przejmując się falą krytyki.

8) ODPUŚĆ ZŁE EMOCJE

W ciszy przez kilka minut pomyśl o tych, którzy sprawili ci przykrość i po prostu im wybacz. Pewni siebie ludzie wiedzą, że skupianie się nad tymi, którzy im uprzykrzyli życie nie pozwoli im iść do przodu, dlatego też, aby móc iść dalej odpuść złe emocje.

Rozwijanie pewności siebie jest umiejętnością, nad którą musisz popracować.

Nie oczekuj rezultatów od razu, jest to długotrwały proces, który należy pielęgnować tak jak chiński bambus.

Marcin Domański

Marcin Domański

Abslowent BA Interniational Business and Mandarin z doświadczeniem w zarządzaniu oraz prowadzeniu biznesu między innymi na rynku Angielskim, Chińskim, wciąż dążę do udoskonalenia swoich umiejętności poprzez ciągła naukę, wyznaczaniem coraz to ‘’ambitniejszych’’ celów a to wszystko dzięki samozaparciu oraz samodyscyplinie.
Dzięki POWER4MIND mogę rozwijać swoje horyzonty a co najważniejsze to podzielić się tym i pomóc Wam przebrnąć przez życie w łatwiejszy sposób ( nie na skróty).
Moim codziennym motto, którym się kieruje jest:
Umrzesz na 100% więc żyj na 100%!
Marcin Domański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *