9 sposobów na rozwój psychiczny i fizyczny

Czarno-białe zdjęcie znaku one way
One Way
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

1. Zjedz tę żabę

Nie dosłownie! Chodzi o to żebyście zaczęli dzień od najtrudniejszego zadania. Wczesne rozwiązanie najtrudniejszych problemów odciąży cię na resztę dnia.

2. Zacznij rozwijać umiejętność na której zawsze ci zależało

Jest coś czego zawsze chciałeś się nauczyć? Zacznij teraz, nie ma lepszej chwili. Chcesz nauczyć się języka? Kup program albo zapisz się do szkółki językowej.

3. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj!

Nawet jeśli jest to fikcja, książki mogą cię wiele nauczyć. Otwierają cię na świat oraz różne możliwości, które stoją przed tobą. Nie wiesz od czego zacząć zapraszam do zapoznania się z moim wcześniejszym artykułem: Październikowa Lista Książek.

4. Zastąp niezdrowe jedzenie warzywami i owocami.

Pomyśl w ten sposób, jedzenie które spożywasz albo rani albo leczy twoje ciało. Zmień swoje nawyki żywieniowe, a znajdziesz się po tej lepszej stronie.

5. Nawadniaj się!

Trudno jest pamiętać o tym żeby pić odpowiednią ilość wody. Jednakże nawadnianie jest niesamowicie ważne. Wkrótce zauważysz różnicę w poziomie energii, wyglądzie skóry i ogólnym samopoczuciu. Pij wodę będziesz wielki.

6. Mobilizuj innych

Całkiem przyjemnie jest sprawiać innym radość, szczególnie jeśli na kimś ci zależy. Poza tym szczęście jest zaraźliwe.

7. Uśmiechaj się

Uśmiechanie się uwalnia endorfiny. Jest udowodnione naukowo, że nawet sztuczny, wymuszony uśmiech poprawia samopoczucie. Następnym razem, gdy ogarną cię negatywne emocje po prostu zacznij się uśmiechać.

8. Otaczaj się ludźmi, którzy sprawiają, że jesteś szczęśliwy

Zauważ jak się czujesz po interakcji z ludźmi z którymi jesteś blisko. Masz wśród swoich znajomych wampira emocjonalnego? Osobę negatywną? Możesz czuć się naprawdę szczęśliwy otaczając się pozytywnymi ludźmi, którzy wspierają twoje wysiłki.

9. Okazuj wdzięczność

Zawsze w naszym życiu będą rzeczy, których chcemy ale ich nie mamy. Bardzo ważne jest żeby skupić się na swoich celach życiowych ale nie ma można narzekać. Zapamiętaj zawsze znajdzie się ktoś kto jest szczęśliwszy, posiadając mniej niż ty. Okazując wdzięczność skupiasz się na rzeczach, które już posiadasz co pozwala ci dowartościować twoje życie oraz twoje wybory.

MASZ TYLKO JEDNO ŻYCIE. SPRAW ŻEBY SIĘ LICZYŁO.

 

Jakub Jodlowski
Follow me

Jakub Jodlowski

Porwał mnie świat biznesu i ekonomia behawioralna. Kieruję się w życiu filozofią sceptycznego empiryzmu. Staram się podważyć moje teorie, zamiast szukać ich potwierdzenia. Wkurza mnie ignorancja oraz przerost formy nad treścią. Na wiele rzeczy nie mam wpływu ale mogę zrobić wystarczająco dużo żeby nie być frajerem. Próbuję poznać świat i czerpać z niego pełnymi garściami.
Jakub Jodlowski
Follow me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *