A co kiedy już osiągniemy sukces?

Sukces osiągnięty - kobiece szpilki
A co kiedy już osiągniemy sukces?
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Wiele dostępnych artykułów oraz poradników mówi nam o tym jak osiągnąć sukces, natomiast, co kiedy już go osiągniemy? Co gdy przychodzi zbyt gwałtownie? Co zrobić, aby się w nim odnaleźć?

W moim mniemaniu sukces daje nam poczucie spełnienia oraz satysfakcję ze zrealizowanego celu oraz pozwala nam  dogłębniej poznać samych siebie i przeskoczyć kolejny pułap wiedzy o sobie.

 

Wyznacznik sukcesu

Dla każdego z nas wyznacznikiem sukcesu są inne wartości, dla jednych najważniejsze jest szczęście rodzinne, pozycja społeczna, fame na portalach społecznościowych, a dla innych dobra materialne oraz finanse.

Polska mentalność wskazuje na różnice pomiędzy kobietami a mężczyznami, którzy zdecydowanie podkreślają znaczenie powodzenia finansowego oraz samorealizacje natomiast kobiety stawiają na spełnienie marzeń oraz poświecenie rodzinie.

Jak się cieszyć sukcesem?

Wiadome jest nie od dziś, iż szczęście sprzyja ludziom, którzy podejmują ryzyko, robią coś w życiu i skrupulatnie dążą do wyznaczonych celów. Najlepszym sposobem jest umiejętność czerpanie radości z tego, co dotychczas osiągnąłeś np. jeżeli udało Ci się kupić kawalerkę a nie domek jednorodzinny to postrzegaj to, jako sukces, nie i dołuj się że inni mają większe, to jest TWÓJ własny kąt, Twoja oaza spokoju i z tego należy się cieszyć.

W jaki sposób sukces bywa spektakularną porażką?

Gdy się go nie spodziewamy, gdy przychodzi zbyt gwałtownie. Tak jak wcześniej wspominałem znajdziemy wiele artykułów mówiących jak osiągnąć sukces a nie o tym jak się w nim odnaleźć. Najważniejsze moim zdaniem jest, aby pozostać sobą, żyć wedle własnych wartości (od rodziców, wielkich tego świata, autorytetów) nabytych dotychczas. Jest wiele przykładów ludzi którzy z dnia na dzień osiągnęli sukces  i przykre jest to iż w świetle ”jupiterów”, bogactwa zwyczajnie zapominają o wartościach, rodzinie, znajomych , życie staje się przepełnione pychą.

Czasami bywa i  tak, że kiedy już osiągniemy sukces to osoby nas otaczające mogą nam zazdrościć, nie koniecznie doradzać na nasza korzyść, nie słuchaj innych, niech Twój sukces będzie czołgiem, którego nie da się zatrzymać. Żyj tu i teraz, Ty decydujesz o swoim losie, przezwyciężaj swoje słabości i zamień je na mocne strony a sukces zawsze Ci będzie towarzyszył.

 

#NieMówieJakMaszŻyć

#ŻyjPoSwojemu

 

Marcin Domański

Marcin Domański

Abslowent BA Interniational Business and Mandarin z doświadczeniem w zarządzaniu oraz prowadzeniu biznesu między innymi na rynku Angielskim, Chińskim, wciąż dążę do udoskonalenia swoich umiejętności poprzez ciągła naukę, wyznaczaniem coraz to ‘’ambitniejszych’’ celów a to wszystko dzięki samozaparciu oraz samodyscyplinie.
Dzięki POWER4MIND mogę rozwijać swoje horyzonty a co najważniejsze to podzielić się tym i pomóc Wam przebrnąć przez życie w łatwiejszy sposób ( nie na skróty).
Moim codziennym motto, którym się kieruje jest:
Umrzesz na 100% więc żyj na 100%!
Marcin Domański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *