Co tak naprawdę determinuje nasz sukces?

znaksukces
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Wszyscy mamy cele i marzenia ale trudno nam za nimi podążać.

Często słyszą: „Mam dobre intencje, bardzo chcę ale nie mogę utrzymać konsekwencji przez długi okres czasu”

Nie przejmuj się, wszyscy mamy podobnie.

Często mi się zdarza rozpoczynać jakiś projekt, popracować nad nim trochę i nagle coś odciąga moją uwagę i zaczynam robić zupełnie inną rzecz. Zaczynałem i kończyłem tyle razy, że nigdy nie robiłem postępów. Może też ci się tak zdarza?

W pewien szczególny dzień, spotkałem trenera lekkiej atletyki, który pracował z tysiącami lekko atletów podczas swojej kariery. Zapytałem go: „Jaka jest różnica pomiędzy najlepszymi, a całą resztą? Co tak naprawdę robią ludzie sukcesu, czego nie robią pozostali?”

Krótko wspomniał o genetyce, talencie, szczęściu.

Ale potem powiedział coś czego się nie spodziewałem.

„W pewnym momencie wszystko sprowadza się do tego, kto potrafi przezwyciężyć nudę codziennego treningu i wykonywaniu tych samych czynności bez przerwy.”

Ciągle słyszę czy to od ludzi biznesu, sportowców, czy artystów: „Wszystko sprowadza się do pasji”. Niestety, takie myślenie może łatwo wprowadzić cię w depresję, kiedy utracisz swoją motywację. Myślenie że ludzie sukcesu posiadają jakieś niewyczerpane źródło motywacji i siły woli, jest błędem.

Tak naprawdę ludzie sukcesu odczuwają to samo znudzenie i ten sam brak motywacji, co wszyscy pozostali. Nie posiadają żadnych magicznych pigułek. Różnica polega na tym, że ludzie którzy trzymają się swoich wyznaczonych celów, nie pozwalając emocją determinować ich działań. Najlepsi ciągle znajdują sposób jak pokonać nudę i podjąć codzienne czynności, które są wymagane do osiągnięcia celu.

Umiejętność wykonania wymaganej pracy, kiedy nie jest to łatwe i wszystko stara się nas od tego odciągnąć, jest tym co odróżnia ludzi sukcesu od całej reszty.

Pamiętaj to nie jest wydarzenie, to cały proces.

Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, jedyną drogę jest zakochać się w zdrowym jedzeniu i regularnych ćwiczeniach.

 

 

Jakub Jodlowski
Follow me

Jakub Jodlowski

Porwał mnie świat biznesu i ekonomia behawioralna. Kieruję się w życiu filozofią sceptycznego empiryzmu. Staram się podważyć moje teorie, zamiast szukać ich potwierdzenia. Wkurza mnie ignorancja oraz przerost formy nad treścią. Na wiele rzeczy nie mam wpływu ale mogę zrobić wystarczająco dużo żeby nie być frajerem. Próbuję poznać świat i czerpać z niego pełnymi garściami.
Jakub Jodlowski
Follow me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *