Gry planszowe, czyli jak miło spędzić czas z bliskimi

IMG_5435
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Zbliżające się dni wolne to doskonała okazja do spotkań w gronie rodziny i znajomych. Warto spędzić je wartościowo, zamiast programów telewizyjnych wybrać rozmowy, albo wspólną zabawę. Doskonale sprawdzą się w tym czasie gry planszowe, dzięki którym czas upłynie miło, a przy tym pozwolą one lepiej się poznać i czegoś nauczyć. Oto kilka wybranych integrujących gier.

iKnow

Gra quizowa a zarazem strategiczna. Wciągająca. Pozwala sprawdzić swoją wiedzę oraz towarzyszy z różnych dziedzin oraz wzbogacić ją. Pytania nie należą do najłatwiejszych, dlatego każda dobra odpowiedź cieszy podwójnie. Na szczęście wygrana nie zależy tylko od ich ilości, ale także od przewidywania wiedzy czy też niewiedzy bliskich. Dodatkowo gra ma bardzo ładny design, szczególnie może przypaść do gustu zwolennikom jabłuszka 😉
Jeśli graczom brakuje dyscypliny warto wprowadzić limit czasu na odpowiedzi, polecam wprowadzenie klepsydry, dzięki której gra zyskuje na dynamice.

Taboo

Gra drużynowa w słowa i skojarzenia. Wybrana osoba musi naprowadzić drużynę na dane słowo, nie używając do tego zakazanych na liście wyrazów. Im więcej odgadniętych słów w ograniczonym czasie tym więcej punktów, ale za każde użycie słowa zakazanego punkt jest odejmowany. Liczy się więc wyobraźnia, spryt i wiedza. Emocje gwarantowane.

Dixit

Gra kreatywna, wesoła, bardzo rozwijająca wyobraźnię. Składa się z kart z obrazkami, nieraz bardzo dziwnymi, do których narrator musi ułożyć podpowiedź nieoczywistą ale zarazem nie nazbyt abstrakcyjną – taką, aby ktoś (ale nie wszyscy) skojarzył ją z jego kartą. Może to być zdanie, słowo, dźwięk – bez ograniczeń. Do podpowiedzi pozostali gracze dobierają według nich pasujące karty i tu zaczyna się zabawa. Czasami zestaw kart graczy zaskakuje, jak różnymi i dziwnymi ścieżkami idą myśli ludzkie. Przy okazji jest to mały test na to, jak dobrze się z kimś znamy – im lepiej tym łatwiej odgadnąć kto jakie ma skojarzenia.

Zachęcam do wypróbowania. Sprawdzą się również jako prezent 🙂

Beata Jarek

Beata Jarek

Z wykształcenia mgr Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa, z zawodu grafik i fotograf, właścicielka firmy Kabetani Studio. Z zamiłowania odkrywca nieoczywistego, alternatywnych brzmień, nieuczęszczanych miejsc, unikatowego designu i sztuki.
Beata Jarek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *