Jak dołączyć do najbogatszych. Prosta recepta na sukces.

Książki i jabłko
Wiedza
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Powstało mnóstwo książek starających się odpowiedzieć na pytania, co łączy najbogatszych ludzi na świecie albo co odróżnia ich od reszty społeczeństwa? Dlaczego im się udało?. Zasada Pareto, inaczej zwana zasadą 80/20, odkryta przez Vilfredo Pareto, mówi nam, że 80% dóbr znajduje się w rękach 20% społeczeństwa. Przyjęło się wszem i wobec, że ten stosunek wynosi 80/20, lecz nie zawsze jest to zgodne z rzeczywistością. W przypadku bogactwa z pewnością liczby te są nie prawidłowe. Bylibyśmy zdecydowanie bliżej prawdy mówiąc, że 5% społeczeństwa posiada 95% wszystkich dóbr.

Każdy z nas ma marzenia. Każdy z nas, chciałby móc pozwolić sobie na wszystko albo prawie wszystko, nie musieć się już niczym przejmować do końca życia, mówię oczywiście o sprawach finansowych. Pamiętajcie bogactwo nie równa się z byciem szczęśliwym. Tutaj musimy postawić sobie jasną granicę.

Wielcy autorzy literatury sukcesu są zgodni co do tego, że pomimo wielu cech wyróżniających ludzi sukcesu, jest jedna wspólna, która łączy ich wszystkich. Steve Jobs i Bill Gates rzucili studia, więc nie jest to wykształcenie. Z pewnością przydatną cech jest dyscyplina oraz wytrwałość ale to też nie to. Odwiedzając któregokolwiek z wielkich ludzi biznesu, nie umknie waszej uwadze, że każdy z nich posiada w domu pokaźną bibliotekę. Książki? Czy to książki sprawiają, że zyskujemy bogactwo. Tak, zyskujemy bogactwo intelektualne, a to sprawia że stajemy sie bogatsi w każdej dziedzinie. Możesz stracić w życiu wszystko pieniądze, dom, samochód, żonę, męża, szacunek ale nikt nie odbierze ci wiedzy i tego co masz w głowie. To jest twoje najpotężniejszych atut jaki posiadasz.

Ciągły rozwój osobisty, ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji oraz zdobywanie wiedzy jest cechą wspólną wszystkich wszystkich ludzi sukcesu. Wielu z nich nie ukończyło studiów ale nigdy nie przestali się uczyć. Wyszli z założenia, że na studiach nie nauczą się rzeczy przydatnych. Woleli wziąć sprawy w swoje ręce i sami zajęli się swoją edukacją. Według mnie wymaga to wielkiego samozaparcia oraz dyscypliny ale z pewnością się opłaca.

Nie rzucajcie studiów, idźcie za głosem serca, zdobywajcie wiedzę. Na studiach nie nauczycie się wszystkiego ale zdecydowanie studia wam się przydadzą. Gdy już zdobędziecie dyplom, nie przestawajcie się uczyć. A jeśli jesteście już dawno po szkole, pamiętajcie, na naukę nigdy nie jest za późno. Wykorzystajcie swój potencjał i rozwijajcie się bo to jedyna droga do sukcesu osobistego i spełnienia.

Na koniec chciałby się z wami podzielić jeszcze jednym faktem. Pomimo, że wiele zależy od was i to wy decydujecie o własnym losie, potrzebny jest jeszcze jeden element, szczypta szczęścia. Bill Gates i Paul Allen jeszcze na początku swojej działalności otrzymali ofertę kupna ich firmy za okrągły milion dolarów ale kupiec wycofał się w ostatniej chwili przed realizacją transakcji…

Nie robiąc nic, nie dacie szansy szczęściu.

 

Jakub Jodlowski
Follow me

Jakub Jodlowski

Porwał mnie świat biznesu i ekonomia behawioralna. Kieruję się w życiu filozofią sceptycznego empiryzmu. Staram się podważyć moje teorie, zamiast szukać ich potwierdzenia. Wkurza mnie ignorancja oraz przerost formy nad treścią. Na wiele rzeczy nie mam wpływu ale mogę zrobić wystarczająco dużo żeby nie być frajerem. Próbuję poznać świat i czerpać z niego pełnymi garściami.
Jakub Jodlowski
Follow me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *