Jak odnaleźć swoje miejsce na świecie?

rzutki
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Eksperci od maksymalizowania osiągnięć, trenerzy, couche mówią: „Musisz się skupić, wyeliminować rzeczy, które cię rozpraszają. Poświęcić się jednej z nich i stać się w niej ekspertem.”

Tak, to jest dobra rada. Koncentracja i skupienie są kluczowymi umiejętnościami, na drodze do sukcesu.

Ale z tą radą jest też coś nie tak.

Spośród tych wszystkich możliwości, które masz przed sobą, skąd masz wiedzieć czemu poświęcić swoją uwagę? Skąd masz wiedzieć na co spożytkować swoją energię? Jak ustalić tą jedną jedyną rzecz, której powinieneś się oddać?

„Dopóki coś nie przychodzi łatwo…”

Jak dla większości przedsiębiorców, czy osób z własnym pomysłem na siebie lub na biznes, pierwszy rok jest rokiem zmagań i ciągłej walki. Czasem coś się nie uda, nasz pierwszy, super pomysł nie złapie. Co z tym zrobić?

Próbuj czegoś dopóki nie przychodzi ci to łatwo. Wypróbuj jeden ze swoich pomysłów przez miesiąc, dwa lub trzy jeśli się nie uda spróbuj z kolejnym i tak dalej.

Jeśli chcesz opanować i głęboko zrozumieć fundamentalne podstawy jakiegoś procesu bądź czynności, paradoksalnie musisz próbować wielu rzeczy. Poprzez próbowanie wielu rzeczy, znajdziesz tą jedną, która przychodzi ci z łatwością. Znacznie łatwiej jest skupić się na czymś co przychodzi z łatwością, niż zmagać się ze złymi pomysłami.

Dokonaj wyboru

Następnym pytaniem jest: „Skąd będę wiedział, że coś przychodzi mi z łatwością”

Najlepszą odpowiedzią jest: Zmierz to.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą zmierz jak idzie twoja sprzedaż, jaki efekt przynoszą twoje akcje marketingowe. Jeśli starasz się zbudować mięśnie, śledź swoje postępy treningowe.

Moment decyzji jest kluczowy. Czy kontynuować próbowanie nowych rzeczy, czy postawić na jedną strategię? Czy staramy się coś zmienić, czy skupiamy się już tylko na jednym?

Wszyscy chcemy znać ten odpowiedni moment w którym porzucamy wszystko inne i skupiamy się na jednej rzeczy, niestety nikt go nie zna. Dlatego osiąganie sukcesu jest tak trudne. Bycie przedsiębiorcą nie jest jak pieczenie ciasta. Nie ma na to przepisu ani książki kucharskiej.

Ciężka praca

Teraz osiągnąłeś etap na którym wiesz czemu poświęcić swoją uwagę i na czym skupić swoje wysiłki.

Czas na ciężką pracę. Nie tylko wtedy kiedy jest łatwo ale ciągle, bez przerwy, trwale, powtarzalnie.

To dzięki tej niezliczonej liczbie powtórzeń dojdziesz do zrozumienia podstaw swojego wyboru. Możesz wiedzieć jak wygląda wielkość przed tym punktem, ale nie będziesz wiedział jak osiągnąć wielkość zanim nie zaczniesz na nią pracować.

Chcesz stać się wspaniałym kucharzem? Jak myślisz, ile beznadziejnych posiłków przygotujesz zanim to się wydarzy? Wydaje mi się, że przynajmniej 100. Wypracowanie głębokiego zrozumienia dla gotowania wymaga czasu. Tak jak i dla wszystkich innych rzeczy.

 

Teraz gdy już wiesz co masz robić. Weź się do roboty.

Jakub Jodlowski
Follow me

Jakub Jodlowski

Porwał mnie świat biznesu i ekonomia behawioralna. Kieruję się w życiu filozofią sceptycznego empiryzmu. Staram się podważyć moje teorie, zamiast szukać ich potwierdzenia. Wkurza mnie ignorancja oraz przerost formy nad treścią. Na wiele rzeczy nie mam wpływu ale mogę zrobić wystarczająco dużo żeby nie być frajerem. Próbuję poznać świat i czerpać z niego pełnymi garściami.
Jakub Jodlowski
Follow me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *