Jak pobudzić się do życia na wiosnę. Etap 1 – oczyść swój umysł

5f468e98
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Przełom zimy i wiosny dla wielu jest okresem trudnym, dopada nas zmęczenie, znudzenie, zniechęcenie, jednym słowem przesilenie. Tymczasem wydłużające się dni, wzrastająca temperatura to doskonałe bodźce, aby intensywniej działać, zrobić sobie świeży start.

 

Poświęć minimum 15 minut tylko dla siebie

Znajdź przynajmniej kilkanaście minut dziennie, aby się zrelaksować.

Wybierz się na spacer do parku, lasu. Idź przed siebie, biegnij, z muzyką lub bez, jak lubisz. Świeże powietrze i zdrowy ruch są doskonałymi sposobami na odprężenie, dotlenienie i poprawę samopoczucia.

W wersji domowej doskonale sprawdzą się w tym celu ćwiczenia medytacyjne jogi, np: oddychanie głębokie (sama ortti pranayama), siad doskonały (siddhasana), zwinięty liść (wariant wirasany), czy trochę trudniejsze: kobra (bhujangasana), świeca (sarwangasana), pług (halasana).

Wyłącz telefon, możesz też zgasić światło i włączyć nienachalną muzykę. Pamiętaj, wykonuj wszystkie ruchy powoli, pamiętaj o kontroli oddechu – to bardzo ważne.

Na początku postaraj się wyciszyć. Nie rozpamiętuj niepowodzeń, wpadek, rzeczy, na które nie masz już wpływu. Nabierz dystansu. Wyluzuj. Wyłącz się. Przez chwilę nie myśl zupełnie o niczym. Poczój spokój, przypływającą siłę.

Następnie pomyśl o dobrych rzeczach, które Cię dziś spotkały, na pewno takie były, musisz tylko poszukać, z czasem coraz łatwiej będzie Ci to przychodziło. Skup się na tym. Podziękuj, że żyjesz, jesteś zdrowy, masz rodzinę, dzieci, pracę, pomyśl o tym co Ci się dziś udało wykonać – nie spóźniłeś się na wyznaczone spotkanie, zrealizowałeś jakiś cel, może ktoś cię pochwalił. Pomyśl o swoich dobrych, mocnych stronach, doceń je, poznaj siebie i swoje możliwości.

Wróć do domu, czy też wstań, podejdź do lustra i spojrzyj na siebie. Uśmiechnij się i powiedz sobie: dobra robota, tak dalej!

Dodaj sobie pozytywnej energii, dzięki której będziesz mógł zdziałać więcej.

 

Przestań przejmować się co myślą o tobie inni. Kiedy spoglądasz do „pudełka sugestii” jest ono pełne kart. Ludzie mają sporo do powiedzenia na temat tego jak przeżywam swoje życie, ale jest tylko jedna karta z komentarzem, na którą zwracam uwagę. Wiesz co ona mówi? Mówi: dobra robota, tak dalej. A wiesz kto ją wypełnił? Ja. (Winston, New Girl, S05E10)

Beata Jarek

Beata Jarek

Z wykształcenia mgr Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa, z zawodu grafik i fotograf, właścicielka firmy Kabetani Studio. Z zamiłowania odkrywca nieoczywistego, alternatywnych brzmień, nieuczęszczanych miejsc, unikatowego designu i sztuki.
Beata Jarek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *