Jak zdobyć przyjaciół? Pomoże ci tych 15 prostych zasad.

DSCF1860
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Nawiązywanie przyjaźni jest sztuką, której można się nauczyć. Możemy świadomie pokierować swoim zachowaniem, tak aby stać się lubianym.

Ludzie chcą i lubią czuć się ważni. Każdemu z nas wydaje się, że jest kimś wyjątkowym i wcale nie jesteś samolubny ani pyszny myśląc, że jesteś lepszy od innych – taka jest nasza natura.

Istnieje kilka prostych zasad, którymi powinniście się posługiwać w kontaktach z innymi ludźmi. Dzięki tym prostym zasadom zjednacie sobie ludzi i zdobędziecie przyjaciół, a to bardzo ważny krok na drodze do sukcesu.

1. Zadawaj pytania.

2. Sprawiaj aby inni czuli się ważni.

3. Inwestuj w innych. Pomagaj im.

4. Mów o tym, co interesuje twojego rozmówcę.

5. Uśmiechaj się.

6. Słuchaj!!!

7. Czyń innym tak jakbyś chciał aby czynili tobie.

8. Nie mów innym, że nie mają racji, okaż szacunek dla ich poglądów.

9. Jeśli ty nie masz racji – przyznaj to.

10. Nie opowiadaj o sobie, daj się wygadać innym, spraw aby czuli się ważni (patrz punkt 1).

11. Nie używaj słowa „ale”, zastąp je słowem „i”.

12. Jeśli musisz to wytykaj innym błędy tylko pośrednio.

13. Chwal nawet najmniejsze osiągnięcia.

14. Wystawiaj ludziom dobrą opinię.

15. Zawsze sprawiaj aby inni byli szczęśliwi robiąc to, co im sugerujesz.

Wystarczy stosować się do tych 15 prostych zasad, a wasze kontakty z rodziną, znajomymi czy waszymi dziećmi ulegną znacznej poprawie. Wiem, bo sam staram się do nich stosować. Na czym polega trudność. Tak jak ze wszystkim, zasady te muszą wejść ci w nawyk. Często pod wpływem emocji czy innych czynników zewnętrznych zapominamy o ich stosowaniu. Dlatego tak ważna jest codzienna praktyka.

Nie zwlekaj tylko zacznij je stosować, a szybko poczujesz różnice. Zmiany zobaczysz nie tylko u innych, ale również poczujesz je w sobie.

Słuchając i zadając pytania możemy zdziałać cuda. Cała tajemnica tkwi w tym, że musi za tym stać szczerości. Nie ma nic na pokaz. Nie, nie, to nie działa. Zawsze bądź szczery w tym co robisz.

Powodzenia 🙂

 

Jakub Jodlowski
Follow me

Jakub Jodlowski

Porwał mnie świat biznesu i ekonomia behawioralna. Kieruję się w życiu filozofią sceptycznego empiryzmu. Staram się podważyć moje teorie, zamiast szukać ich potwierdzenia. Wkurza mnie ignorancja oraz przerost formy nad treścią. Na wiele rzeczy nie mam wpływu ale mogę zrobić wystarczająco dużo żeby nie być frajerem. Próbuję poznać świat i czerpać z niego pełnymi garściami.
Jakub Jodlowski
Follow me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *