JEŻELI NAPRAWDĘ SIĘ SZANUJESZ NIE RÓB TYCH 6 RZECZY

CPM9b-ViBNnzKwRqiJYPUpqSKqB1jGWRFI6gNquwNcU,Cr3rymR1Bq-sB1-VRi2xJ6H1SeVS97blC2bxYgfv5GY,3TqIPq92THoN-jZqU9QzbUHd8mqFLJvqYVGfhwaYCvg
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Jeżeli bym Cię zapytał czy szanujesz się  i w pełni akceptujesz samego siebie, wówczas sądze, iż większość z Was odpowiedziałaby TAK. Otóż patrząc dookoła nasuwają mi się spotrzeżenia, które temu zaprzeczają. W bardzo łatwy sposób dajemy się wciągnąć w pułapkę, presję wywieraną  przez social media czy też przez otaczających nas ludzi. Ulegając tej presjii dopasowywujemy się do otoczenia zachowując się jak typowy follower, a konkretnie mówie tu o naszych przekonaniach chociażby politycznych, jakże nam ostatnio wszystkim znajomy temat, religijnych czy też o ogólnych wartościach towarzyszących nam na codzień. Im częściej będziesz się dopasowywał do przekonań, oczekiwań innych, w rezultacie zatracisz cząstkę swojej osobowości i szacunku do siebie samego.

Poniżej lista 6 rzeczy, których nie rób, jeżeli naprawdę się szanujesz:

1) Nie bądz uległy

Szanujący się ludzie potrafią powiedzieć NIE i odmówić na rzecz dla nich samych ważniejszych, podczas gdy inni próbują wywrzeć na nas presję zebierając nam czas i energię.

2) Nie bój się prosić o pomoc

Warto odłożyć swoją chorą dumę na bok i mieć odwagę poprosić o pomoc. Ty najlepiej wiesz, kiedy jej potrzebujesz i kiedy warto zaangażować odpowiednie osoby.

3) Nie uzależniaj swojego szczęścia od innych

Jeżeli oczekujesz świetnej pracy, idealnego przyjaciela, romantycznego wypadu zaplanowanego przez kogoś  to może się okazać, iż będziesz czekać całą wieczność. Ty jesteś panem swojego losu i uzeleżniaj szczęście iwyłącznie od siebie.Jeżeli się szanujesz to nie czekaj tylko działaj zgodnie ze swoimi potrzebami, które Cię uszczęśliwiają, Ty sam najlepiej wiesz, co sprawia Ci radość.

4) Nie porównuj się do innych

”Porównywanie się jest złodziejem radości” i ja się z tym zgadzam w 100%. Jeżeli będziesz porównywac swoje, życie, zarobki, prace, sukces do innych to gwarantuję Ci niską samoocenę i demotywację. Pamiętaj, że to, co widzisz w telewizji przeważnie jest naciągane i zmanipulowane kreując złudny obraz świata idealnego. Od teraz zaprzestań porównywać się do innych i zacznij działać.

BĄDZ TAKIM RODZAJEM CZŁOWIEKA, ŻE GDY TWOJA STOPA DOTYKA RANO PODŁOGI, DIABEŁ MÓWI ”OOO KURWA, WSTAŁ…”

5) Nie czuj się winny poświęcając czas SOBIE

W samolocie podczas startu jesteśmy instruowani o zasadach bezpieczeństwa, ”Jeżeli ciśnienie w kabinie gwałtwonie spadnie, wówczas załóż najbliższą maskę a PÓZNIEJ POMÓŻ INNYM”. Szanujący się ludzie na codzień stosują tą zasadę. Poświęcając sobie czas nie jest oznaką samolubstwa tylko niezbędnym czynnikiem do uzyskania harmonii.

6) Nie karć się za błędy

Wybaczaj sobie tak jak wybaczasz innym. Stawiamy sobię poprzeczkę bardzo wysoko i dążąc do bycia idealnym często karcimy się, kiedy nam nie wychodzi. Pamiętaj, że jesteś istotą ludzką i rzeczą naturalną jest popełnianie błędów.

”SUKCES TO PODĄŻANIE OD PORAŻKI DO PORAŻKI NIE TRACĄC ENTUZJAZMU.

Ucz się na błędach, wybaczaj sobie i żyj w harmonii z własnym JA.

#NieMówieJakMaszŻyć

#ŻyjPoSwojemu

#Power4Mind

 

 

 

Marcin Domański

Marcin Domański

Abslowent BA Interniational Business and Mandarin z doświadczeniem w zarządzaniu oraz prowadzeniu biznesu między innymi na rynku Angielskim, Chińskim, wciąż dążę do udoskonalenia swoich umiejętności poprzez ciągła naukę, wyznaczaniem coraz to ‘’ambitniejszych’’ celów a to wszystko dzięki samozaparciu oraz samodyscyplinie.
Dzięki POWER4MIND mogę rozwijać swoje horyzonty a co najważniejsze to podzielić się tym i pomóc Wam przebrnąć przez życie w łatwiejszy sposób ( nie na skróty).
Moim codziennym motto, którym się kieruje jest:
Umrzesz na 100% więc żyj na 100%!
Marcin Domański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *