Krótki test: co twoja podświadomość ukrywa przed tobą?

desert-279862_1280
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najważniejsze w tym teście jest, aby zapamiętać pierwszą myśl jak przyjdzie ci do głowy. Zatrzymaj tę myśl na chwilę i postaraj się dostrzec jak najwięcej detali. Na wszelki wypadek wyposaż się w długopis i kartkę.

Pomyśl o pustyni, tak olbrzymiej jak możesz sobie tylko wyobrazić. Na tej pustyni znajduje się sześcian (kostka)…

 1. Opisz go. Jaki jest duży? Gdzie dokładnie się znajduje – jest zagrzebany w piasku, czy może po prostu leży na nim, a może unosi się w powietrzu? Porusza się w jakiś sposób? Jest cały czy może po części zniszczony? Nie ma na te pytania dobrej odpowiedzi, najważniejsze są twoje wyobrażenia. Pomyśl przez chwilę zanim przejdziesz do kolejnego podpunktu – wszystkie szczegóły są bardzo ważne.
 2. Jesteś na pustyni i widzisz przed sobą sześcian, teraz zauważasz jeszcze drabinę. Wyobraź ją sobie: z czego jest zrobiona?  Jaka jest duża? Z czego jest zrobiona? Gdzie się znajduje w odniesieniu do sześcianu?
 3. Teraz wyobraź sobie, że znajduje się tam także koń. Opisz go. Najważniejsze pytania to: jak daleko znajduje się od ciebie i co robi? W którą stronę się porusza jeśli w ogóle się porusza? Jak wygląda?
 4. Teraz spróbuj wyobrazić sobie kwiaty na pustyni. O jak wielu pomyślałeś? Gdzie rosną? Gdzie się znajdują w odniesieniu do konia, do sześcianu, do drobiny i do piasku?
 5. A teraz rozpoczyna się burza. Pomyśl o szczegółach. Co to za burza? Czy wiatr jest silny czy nie? Czy jest daleko czy blisko? Czy wpływa jakoś na sześcian, konia, drobinę lub kwiaty?

Interpretacja tego testu jest prosta

Sześcian to twoje ego

Rozmiar sześcianu to twoje własne „ja”.

 • Jeśli jest duży, wtedy są duże szanse na to że jesteś osobą pewną siebie, posiadasz zdolności managerskie. Jeśli sześcian jest mały, wtedy prawdopodobnie jesteś osobą nieśmiała i skromną.
 • Jeśli twój sześcian jest zagrzebany w piasku lub nim pokryty, jesteś raczej drobiazgową i skrupulatną osobą. Jeśli sześcian leży na ziemi, jesteś osobą praktyczną, która wie czego chce od życia. Jeśli, natomiast obraca się lub porusza w jakiś sposób, oznacza to że myślisz nieszablonowo i nie zawsze zgadasz się ze stereotypami. Sześcian unoszący się nad ziemią oznacza, że posiadasz artystyczną osobowość i wspaniałą wyobraźnię.
 • Jeśli twój sześcian jest pusty w środku, to twój wewnętrzny świat i podejście do życia jeszcze się w pełni nie ukształtowało i nie przybrało ostatecznej formy. Jeśli jest jest pełny, to znaczy że jesteś już w pełni ukształtowany i twardo stąpasz po ziemi.

Drabina to twoi przyjaciele

To jak wyobrażasz sobie drabinę, może wiele powiedzieć o twoich przyjaciołach i waszych relacjach.

 • Jeśli drabina dotyka sześcianu, oznacza to, że możesz polegać na przyjaciołach i oni na tobie, oznacza to również, że jesteś z nimi bardzo blisko. Jeśli jest osobny obiektem, to oznacza że jesteś osobą pewną siebie, która stoi twardo na własnych nogach.
 • Jeśli drabina jest niższa od sześcianu to oznacza, że jesteś autorytetem dla swoich przyjaciół. Jeśli jest na tym samym poziomie, to traktujesz ich na równi ze sobą, jeśli jest niższa od sześcianu to znaczy, że polegasz na opinii swoich przyjaciół.
 • Jeśli drabina jest nowa to oznacza, że w większości polegasz na ludziach nowo poznanych. Jeśli jest stara, twoi przyjaciele to osoby, które znasz od dawna.
 • Jeśli drabina ma nie więcej niż 3 – 5 stopni, to oznacza, że wpuszczasz do swojej przestrzeni tylko kilka osób, jeśli drabina ma około 12 stopni, to oznacza że masz tylko kilku przyjaciół ale prawdziwych, podczas gdy pozostali są tylko znajomymi. Jeśli drabina ma dużo stopni, oznacza to że jesteś otwartym i przyjacielskim człowiekiem.

Koń to twój partner/ka

Wygląd twojego konia z twojej wyobraźni może powiedzieć wiele na temat tego, co pragniesz zobaczyć w swoim partnerze, swojej partnerce.

 • Jeśli w wyobraźni widzisz krzepkiego konia pociągowego, to oznacza że potrzebujesz osoby godnej zaufania, na której możesz polegać. Piękny i lśniący pegaz albo jednorożec, oznacza że przywiązujesz najwyższą wagę do wyglądu, a jeśli pomyślałeś/aś o jakimś wymyślnym stworze, to oznacza że marzysz o kimś kogo nigdy mieć nie będziesz.
 • Czy twój koń ociera się o sześcian albo skubie jego róg? Ty i twoja lepsza połowa jesteście ze sobą bardzo blisko.
 • Twój koń jest daleko od sześcianu lub porusza się w oddali? Nie jesteś pewny/a swojego partnera/ki albo uważasz, że on lub ona nie są z tobą do końca szczerzy.

Kwiaty to twoje dzieci

Liczba kwiatów oznacza ilości dzieci, które będziesz miał. Niektóre interpretacje mówią, że kwiaty oznaczają twoje artystyczne ambicje.

 • Niektórzy widzą tylko jedną stokrotkę, czy różę; inni widzą kolorowy ogród, który pokrywa sześcian i pustynię (bądź ostrożny, nie pozwól dzieciom wejść sobie na głowę).
 • Kolor i zdrowie twoich kwiatów może powiedzieć coś na temat zdrowia i dobrobytu twoich dzieci.
 • Lokalizacja kwiatów – w szczególności w stosunku do sześcianu – może dużo powiedzieć o relacjach z twoimi dziećmi.

Burza to twój strach

Burza symbolizuje zagrożenie, twoje obawy oraz twoje otoczenie. Wskazuje na twój aktualny stan oraz postrzeganie ryzyka w życiu.

 • Jeśli burza jest gdzieś na horyzoncie ale bardzo daleko od ciebie, wtedy masz niewiele powodów do obaw i to tylko twoja zasługa.
 • Jeśli znajduje się blisko sześcianu ale nie ma na niego żadnego wpływu, jesteś w stanie przezwyciężyć wszystkie przeciwności z jakimi się spotykasz i z łatwością je pokonać.
 • Jeśli wyobraziłeś sobie siebie w centrum tej burzy, i wpływa ona bezpośrednio na sześcian, drabinę, konia, i kwiaty, oznacza to że twoje problemy cię przytłaczają. W takich chwilach najważniejsze jest żeby pamiętać, że dzięki swojemu charakterowi, jesteśmy w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu.

Jakikolwiek nie byłby twój rezultat pamiętaj aby potraktować go łagodnie i podejść do tego testu jak do gry, którą jest.

Zaczerpnięte z: brightside.me

Jakub Jodlowski
Follow me

Jakub Jodlowski

Porwał mnie świat biznesu i ekonomia behawioralna. Kieruję się w życiu filozofią sceptycznego empiryzmu. Staram się podważyć moje teorie, zamiast szukać ich potwierdzenia. Wkurza mnie ignorancja oraz przerost formy nad treścią. Na wiele rzeczy nie mam wpływu ale mogę zrobić wystarczająco dużo żeby nie być frajerem. Próbuję poznać świat i czerpać z niego pełnymi garściami.
Jakub Jodlowski
Follow me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *