Moc uśmiechu. Jak w prosty sposób możesz odmienić swoje życie.

uśmiech kobiety
uśmiech
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Jak wiele może zmienić nasze nastawienie przekonał się pewien ponury makler giełdowy. Mogłoby się wydawać, że niczego mu nie brakowało, miał sporo zaoszczędzonych pieniędzy, wypasiony samochód, dom na przedmieściach, jego życie jednak było puste, szare i monotonne.

Codziennie rano wstawał z łóżka, wychodził do pracy, do tego samego biura, siadał przed komputerem, odbierał i wykonywał kilka telefonów, po czym wsiadał do samochodu wracał do domu, włączał telewizor, jadł obiad i kładł się spać i tak dzień w dzień. Z żoną rozmawiał rzadko, a jeśli już to tylko o sprawach finansowych, zakupach lub hipotece. Przyjaciół miał niewielu, nigdy nie miał czasu, nigdy nie okazywał nikomu zainteresowania. Żył swoim monotonnym życiem, licząc każdy grosz, bo pomimo że miał trochę zaoszczędzonych pieniędzy koszty jego były na tyle duże, że pieniędzy miał na styk. Szaf za nim nie przepadał, praca go nie cieszyła, można powiedzieć że jego życie to wielkie bagno, które wciąga go coraz bardziej.

Ten sam ponury makler dziś jest szczęśliwym człowiekiem ale co się w jego życiu zmieniło? Na jego twarzy pojawił się uśmiech. Tak, uśmiech. Uśmiech zmienił w jego życiu wszystko. Zaczął się uśmiechać codziennie, do każdego kogo napotka na ulicy, do każdego z kim przyjdzie mu pracować. Uśmiech ma pewną magiczną moc. Moc, która wpływa na nasze uczucia i uczucia innych, otaczających nas ludzi. Nasz bohater się o tym przekonał. Zaczął się codziennie uśmiechać do swojej żony, do współpracowników, do przypadkowych ludzi napotkanych na ulicy. Jego życie całkiem się zmieniło. Przez te kilka dni odkąd zaczął się uśmiechać, stał się szczęśliwym człowiekiem. To właśnie uśmiech sprawił, że on sam zaczął się dobrze czuć ze sobą, inni zaczęli czuć się dobrze w jego towarzystwie.

Uczucia wpływają na działanie ale działanie również potrafi wpłynąć na uczucia. Nawet gdy masz podły humor, wymuszony uśmiech potrafi wpłynąć na twoje samopoczucie i zdecydowanie je poprawić. Zmuś się do uśmiechu. Zachowuj się tak jakbyś był szczęśliwy, a okaże się że faktycznie jesteś szczęśliwy. Uśmiechając się do innych wywołujemy pozytywną reakcję, przyciągamy do siebie ludzi, sprawiamy że nas zapamiętują w pozytywny sposób. Uśmiech przynosi bogactwo, dlatego uśmiechajcie się jak najczęściej.

Od dziś postanówcie, że zaczniecie się uśmiechać do innych. Spróbujcie przez najbliższy tydzień jak najwięcej się uśmiechać, bo uśmiech naprawdę potrafi zdziałać cuda i zmienić ludzkie życie. Uśmiech nic nie kosztuje ale wiele daje, trwa tylko chwilę, a pamięta się go całe życie, nie można go kupić, bo dla nikogo nie stanowi żadnej wartości, dopóki się go nie podaruje. UŚMIECH MA MOC!

 

 

 

Jakub Jodlowski
Follow me

Jakub Jodlowski

Porwał mnie świat biznesu i ekonomia behawioralna. Kieruję się w życiu filozofią sceptycznego empiryzmu. Staram się podważyć moje teorie, zamiast szukać ich potwierdzenia. Wkurza mnie ignorancja oraz przerost formy nad treścią. Na wiele rzeczy nie mam wpływu ale mogę zrobić wystarczająco dużo żeby nie być frajerem. Próbuję poznać świat i czerpać z niego pełnymi garściami.
Jakub Jodlowski
Follow me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *