Mowa ciała, której należy się wystrzegać

130H
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Czy to w życiu prywatnym czy w pracy, mowa ciała ma ogromne znaczenie. Pozytywna mowa ciała pozwala oczarować, natomiast pewne pozycje mają negatywny odbiór i ich właśnie należy się wystrzegać. Nieświadomie możesz wysyłać negatywne sygnały, myślę więc, że warto być świadomym, czego unikać.

Słuchacz, który tylko udaje, że słucha popełnia jeden podstawowy błąd, który go zdradza – pomimo, że głowę kieruje w stronę mówcy to odchyla swoje ciało co sugeruje, że tak naprawdę nie interesuje go co ma on do powiedzenia. Tak samo jest ze słuchaczami, którzy podczas spotkań biznesowych, rozmów w pracy czy wykładów siedzą ze skrzyżowanymi nogami czy też luźno na krańcu krzesła, co może sugerować brak otwartości na otrzymywane informacje. Najlepszym sposobem, aby nie być postrzeganym, jako osoba niezainteresowana jest przeciwdziałanie tej tendencji siedząc prosto, nie dotykając plecami oparcia krzesła (przy długich wykładach jest to trudne do wykonania, odnosi się to bardziej do spotkań w mniejszym gronie).

Często ludzie popełniają błąd zakładając rękę na ręce podczas słuchania – mówca postrzega to jako blokadę przed przekazywanymi informacjami. W łatwy sposób można tego uniknąć poprzez luźne ułożenie rąk, co sygnalizuje naszą otwartość, uczciwość i szczere zainteresowanie.

Z przeprowadzonych badań, o których dowiedziałem się podczas studiów wynika, iż podczas rozmowy twarzą w twarz twoja mowa ciała przekazuje 55% wiadomości, twój ton 38%, a słowa tylko 7%. Jest to naprawdę zdumiewające jak szybko ludzie są w stanie ocenić cię na podstawie twojej mowy ciała nawet, jeżeli blędnie odczytują sygnały. Tak się dzieje kiedy spotykamy kogoś po raz pierwszy, w czasie 1 do 30 sekund wiemy już czy kogoś lubimy czy też nie. Dlatego tak ważnym jest abyś zawsze był świadom swojej mowy ciała i co za jej pomocą przekazujesz. Aby ułatwić analizę postrzegania ciebie samego przez innych postaraj się zobaczyć siebie oczami rozmówcy i oceń sam siebie. Na ważnych spotkaniach wyobraź sobie kamerę, która non stop jest skierowana w twoja stronę.

Dla jasności to, że większości z nas zdarza się zakładać rękę na rękę i krzyżować nogi siedząc nie oznacza, że nie jesteśmy zainteresowani, mowa tu o błędnej ocenie takiej postury, co w niektórych przypadkach ma ogromne znaczenie, dlatego warto sprawiać wrażenie osoby otwartej, zainteresowanej, ciepłej.

Wybór tego jak cię widzą zawsze należy do ciebie.

Marcin Domański

Marcin Domański

Abslowent BA Interniational Business and Mandarin z doświadczeniem w zarządzaniu oraz prowadzeniu biznesu między innymi na rynku Angielskim, Chińskim, wciąż dążę do udoskonalenia swoich umiejętności poprzez ciągła naukę, wyznaczaniem coraz to ‘’ambitniejszych’’ celów a to wszystko dzięki samozaparciu oraz samodyscyplinie.
Dzięki POWER4MIND mogę rozwijać swoje horyzonty a co najważniejsze to podzielić się tym i pomóc Wam przebrnąć przez życie w łatwiejszy sposób ( nie na skróty).
Moim codziennym motto, którym się kieruje jest:
Umrzesz na 100% więc żyj na 100%!
Marcin Domański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *