Nigdy nie będziesz gotów. Po prostu to zrób!

Rollercoster
Nigdy nie będziesz gotów po prostu to zrób - Rollercoster
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

“ Mądry człowiek nie czeka na okazje, sam je stwarza. ”

— Francis Bacon

 

Nigdy nie będziesz przygotowany wystarczająco na swoją pierwszą prezentację.

Mógłbyś godzinami ćwiczyć przed lustrem, chodzić z notatkami i próbować wszystko zapamiętać przed wystąpieniem.

Nigdy nie będziesz gotowy w 100% na Twój końcowy egzamin. Mógłbyś studiować, dzień i noc, przed wejściem do klasy przeglądnąć notatki ten ostatni raz lub wykonać próbny test.

Nigdy nie będziesz przygotowany, aby zacząć ambitny projekt. Mógłbyś zasięgnąć więcej opinii, dogłębniej przestudiować temat i wziąć pod uwagę setki możliwości i scenariuszy.

Prawda jest taka, że nigdy nie będziesz wystarczająco przygotowany, ale jeżeli nie podejmiesz wyzwania to istnieje prawdopodobieństwo że stracisz ogromną szanse, a w życiu ważne są momenty tu i teraz bo nie mamy  nieskończonej ilości szans!

Czy aby nie zdarzyło Ci się, choć raz żałować niepodjętej próby…..?

 

’To brak wiary w siebie sprawia że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę!’’

Muhammad Ali

 

ZACZNIJ ZANIM BĘDZIESZ GOTOWY

Szanse wymagają odwagi, ale to tylko zależy od nas samych i często szansa przechodzi nam koło nosa, bo, nie jesteśmy gotowi albo to nie jest ten moment….

Wydaje nam się że nie mamy wystarczającej wiedzy albo doświadczenia, aby zmierzyć się z nowymi wyzwaniami a w zamian pozostajemy w swojej strefie komfortu w wygodnym fotelu przed telewizorem nawet nie próbując. Z natury boimy się podążać w nieznane nie wiedząc czego możemy się spodziewać po drodze.

Prawda jest taka, że nigdy w pełni nie będziemy przygotowani na życiową szanse.

W porządku!

Wielcy ludzie zaczynają zanim są gotowi, rozwijają się poprzez podejmowanie ryzyka i dzięki temu nie marnują szans, dokładając element samozaparcia i determinacji zwiększają swoje możliwości osiągnięcia sukcesu.

A więc, na co czekasz?

SKACZ I NIE OBRACAJ SIĘ ZA SIEBIE!

 

Powiedz ‘’TAK’’ a potem się martw jak to zrobić.

Szansa to nic innego jak wyzwanie a nawet prawdopodobieństwo, które zmuszają nas do kolejnego kroku, aby odkryć siebie samych, bieg w nieznane i opuszczenie własnej strefy komfortu, do której tak jesteśmy przyzwyczajeni.

Szansa jest pełna niepewności  i nie jest gwarancją sukcesu, natomiast jedno jest pewne, dzięki podjęciu próby nabierzesz większego doświadczenia, wyciągniesz odpowiednie wnioski i nie popełnisz tych samych błędów następnym razem.

Nigdy nie ma pewności na powodzenie, dopóki nie podejmiesz wyzwania, nawet, jeżeli się boisz to warto czasami zaufać ślepo swojemu instynktowi.

Nie wyczekuj idealnego momentu, działaj, podejmuj dane Ci szanse i ciesz się życiem!

YOU CAN DO IT!

#I BELIEVE

 

Marcin Domański

Marcin Domański

Abslowent BA Interniational Business and Mandarin z doświadczeniem w zarządzaniu oraz prowadzeniu biznesu między innymi na rynku Angielskim, Chińskim, wciąż dążę do udoskonalenia swoich umiejętności poprzez ciągła naukę, wyznaczaniem coraz to ‘’ambitniejszych’’ celów a to wszystko dzięki samozaparciu oraz samodyscyplinie.
Dzięki POWER4MIND mogę rozwijać swoje horyzonty a co najważniejsze to podzielić się tym i pomóc Wam przebrnąć przez życie w łatwiejszy sposób ( nie na skróty).
Moim codziennym motto, którym się kieruje jest:
Umrzesz na 100% więc żyj na 100%!
Marcin Domański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *