Proste sposoby na szczęśliwsze życie

Death_to_stock_photography_Vibrant (10 of 10)
It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Wszyscy pragniemy mieć lepsze życie. Szukamy sposobów na poprawę relacji z rodziną, znajomymi, poprawę samopoczucia, wzrostu produktywności w życiu codziennym, chcemy żyć zdrowo, mieć tak zwany spokój itd. Poniżej znajdziesz 5 banalnych porad jak osiągnąć ogólną poprawę w życiu.

 

1/ Jedz mniej śmieci a więcej wartościowego jedzenia

JEDZ I PIJ MNIEJ:

  • przetworzonego
  • sztucznych substancji słodzących
  • napojów gazowanych

JEDZ I PIJ WIĘCEJ:

  • owoców
  • organicznego białka chudego
  • ryb
  • wody

Tak jest – po prostu jedz lepiej. Dla naszego ciała oraz umysłu ma znaczenie co pijemy i spożywamy każdego dnia, dlatego warto od tego zacząć. Możesz mieć najbardziej rygorystyczny trening i ćwiczenia, ale bez odpowiedniej diety nie osiągniesz sukcesu.

 

2/ Wybierz ćwiczenia które sprawią Ci przyjemność

Jeżeli nie sprawia ci przyjemności bieganie to nie zmuszaj się. Jest więcej niż pewne, że w końcu się poddasz. Natomiast jeżeli lubisz np. grę w tenisa, pływanie, wyprawy rowerowe, jogę, podnoszenie ciężarów to rób to regularnie. Jakakolwiek forma ćwiczeń, która sprawia ci przyjemność – just do it! Sport i ćwiczenia mają ogromny wpływ na nasze dobre samopoczucie i zdrowie pod wieloma względami.

 

3/ Kultywuj pozytywne nawyki

Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem. / Arystoteles

Aby poprawić swoje życie musisz kultywować pozytywne nawyki, które zastąpią złe, które już nabyłeś. Jak to zrobić? Odpowiedź jest bardzo banalna: spędź kolejne 66 dni kultywując nowy nawyk.

Według najnowszych badań wynika, iż średnio 66 dni wystarczy na nabycie nawyku. To, jak szybko się to stanie, zależy od dwóch czynnikow – złożoności oraz oddania. Picie codziennie rano szklanki wody z cytryną i miodem będzie o wiele łatwiejsze niż coś, co wymaga fizycznego wysiłku.

Etap 66 dni należy podzielić na 3, każdy po 22 dni. W pierwszym etapie należy głośno o tym mówić i poprosić bliskich o wsparcie i przypominanie. Kolejne 22 dni to motywowanie się i dyscyplina. Trzeci etap to radość z osiągania sukcesu.

 

4/ Bądź świadom swoich czynów i słów

Logika powinna brać górę nad emocjami. Wszystko co słyszymy jest opinią a nie faktem, wszystko co widzimy jest perspektywą a nie prawdą, to co ludzie mówią zależy od tego co ich otacza i jak to postrzegają. Reakcja na to, co mówią inni zależy wyłącznie do ciebie samego.

Podsumowując:

 Życie to 10% tego, co nam się przydarza i 90% tego, jak na to reagujemy.

Nasze podejście jest wszystkim!

 

5/ Kochaj bezwarunkowo

Bezwarunkowa miłość jest uczuciem bez ograniczeń. Powinna ona być dobrowolna i bez zobowiązań. Jeśli kogoś taką darzysz zaakceptujesz jego wady i niezależnie od nich będziesz go kochać.

Darząc bezwarunkową miłością również ją otrzymujesz – może nie od wszystkich, ale będzie.

 

Oczywiście, istnieją setki innych porad i wskazówek, które mógłbym tutaj wymienić, natomiast tak jak dom jest budowany na fundamentach, tak i w życiu potrzebne są podstawy i budulce pomagające nam w rozwoju.

 

Marcin Domański

Marcin Domański

Abslowent BA Interniational Business and Mandarin z doświadczeniem w zarządzaniu oraz prowadzeniu biznesu między innymi na rynku Angielskim, Chińskim, wciąż dążę do udoskonalenia swoich umiejętności poprzez ciągła naukę, wyznaczaniem coraz to ‘’ambitniejszych’’ celów a to wszystko dzięki samozaparciu oraz samodyscyplinie.
Dzięki POWER4MIND mogę rozwijać swoje horyzonty a co najważniejsze to podzielić się tym i pomóc Wam przebrnąć przez życie w łatwiejszy sposób ( nie na skróty).
Moim codziennym motto, którym się kieruje jest:
Umrzesz na 100% więc żyj na 100%!
Marcin Domański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *